İçeriğe atla

DOWN SENDROMLULARDAN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Bingöl Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde eğitim gören down sendromlular, 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü dolayısı ile İl Sağlık Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Bingöl Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde eğitim gören down sendromlular, Down Sendromu’na dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’ kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğümüze ziyarette bulundular.

Ziyarette Down sendromlu çocuklarla yakından ilgilenen İl Sağlık Müdür vekilimiz Dr. Emine ÇAVUŞOĞLU, “Down sendromlu çocuklarımız ve diğer engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; toplumun, ailelerinin, çevrenin, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Devletimizin evrensel ölçülerde engellilerini sahiplenme çabası, toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteği ile anlamlı ve gerçek bir boyuta ulaşacaktır. Down sendromlu çocuklarımızı sadece belli günlerde hatırlamamak gerekir. Onlar her zaman hatırlanmalıdır ve her türlü kolaylık sağlanmalıdır.” dedi.

Ziyarete gelen down sendromlu çocuklardan Zeynep Sude CANLI, İl Sağlık Müdürümüzün makam koltuğuna geçti. Bir müddet makam koltuğunda oturan Zeynep Sude CANLI, burada hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaret, down sendromlu çocuklara kolonya ve çikolata ikramı ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.